Mobilní telefon má snad úplně každý člověk, který funguje běžným životem. V dnešní době tomu doba nijak nenapomáhá, aby bez telefonních mobilů šlo žít. Spousta lidí. Mobilní telefony využívá různorodě, někdo je používá spíše k práci, někdo k zábavě a někdo k tomu, aby se například spojoval s rodinou či přáteli. Mobilní telefony nám můžou být ale také velice užitečné. Dnes se podíváme například na několik druhů práce, které můžeme vykonávat přes náš mobilní telefon z pohodlí našeho domova. 

Muž píšící si poznámky

Copywriting 

Copywriting je v překladu vlastně psaní článků nebo přepisování nějakého textu. Takový druh práce lze dělat na každém zařízení, který má k sobě připojenou klávesnici, anebo možnost hlasového zadávání. Funguje to v podstatě na velmi jednoduchém způsobu. Vy jakožto osoba, která článek píše, dostanete nějaké téma, na které musíte článek zpracovat. Poté už je pouze na vás. Jakým způsobem článek zpracujete. Výhodou je, že máte docela volnou ruku a můžete se do textu realizovat. Velkou výhodou této práce je samozřejmě i to, že ji můžete vykonávat z pohodlí vašeho domova například v sedě na gauči. Pokud tuto práci máte pouze jako přivýdělek, je další výhodou to, že ji můžete vykonávat v čase, kdy se vám to osobně hodí, například po cestě domů, autobusem nebo v čekárně u doktora. Záleží, jak máte smlouvu či práci nastavenou, ale často nejste časově nijak omezen, tudíž záleží pouze na vás, kolik článků napíšete a tolik peněz si vyděláte. 

Muž u počítače

Dotazníky 

Možná jste již už někteří slyšeli, možná někteří ne, ale jednou z možností, jak si přivydělat je vyplňování dotazníků za peníze. Tuhle možnost přivýdělku nabízejí společnosti, které se zabývají průzkumem. Přijde vám například nějaký dotazník na určité téma, jedinou vaší prací bude vyplnit dotazník podle pravdy, a pokud se budete shodovat se skupinou, do které potřebují lidi, pošlou vám peníze. Opět výhodou této práce je, že ji můžete dělat kdykoli ve vašem volném čase.