Stěhování je velká událost odnesto.cz a každý z vás, kdo jím prošel, má na jeho průběh rozdílné vzpomínky. Se stěhováním je to velice podobné, jako se sportem či sportovní aktivitou v přírodě. Jestliže se například rozhodnete podniknout výstup na Kriváň ve Vysokých Tatrách, a nebudete dostatečně trénovaní a zároveň špatně zorganizujete celou akci, co se týče času a technického zabezpečení, můžete skončit i s úrazem v nemocnici.

stěhovací rudl

Co zvládnete sami, a co stěhovací firma

Jedním z nejhorších životních rozhodnutí bývá přeceňování vlastních schopností a snaha ušetřit za každou cenu. Zkrátka si řeknete, že přestěhovat celý byt zvládnete sami, a pustíte se do toho bez příprav. Začnete balit věci do krabic a po týdnu si uvědomíte, že termín stěhování se blíží, a že už nemáte mnoho času, a tak ve stresu a ve spěchu pokračujete demontáží nábytku. Stres je ale ten nejhorší rádce a namísto odpočinku a spánku budete po příchodu z práce pokračovat v pracovním zápřahu až do půlnoci, abyste druhý den ráno vstávali v půl šesté.

krabice na stěhování

Nedělejte si ze života peklo, pracovní přetížení se projeví až po určité době sníženou imunitou a onemocněním, sklony k depresím a vyčerpáním zásob magnézia. Pověřte stěhovací firmu alespoň tím nejobtížnějším:

Rozmontování nábytku – demontáž a montáž nábytku patří k nejobtížnějším fázím stěhování. Když je zapotřebí rozebrat komodu nebo psací stůl, většinou na to stačíte sami, ale u velkých nábytkových sestav, jako jsou šatní skříně, kuchyňské linky či vestavby na míru se vyplatí oslovit stěhováky.

Stěhování těžkých břemen – stěhovákům přenechejte odnos všeho těžšího, než 15 kg. Patří sem i velká akvária, dlouhé koberce či vzrostlé rostliny v obřím květináči. Těžká je i zdánlivě malá automatická pračka, kterou svádí odnést ve dvou lidech po schodech, ale jejíž hmotnost přesahuje i padesát kilo.

Instalace bytových doplňků – stěhujete-li se do panelového bytu, může se vám hodit asistenční služba od stěhovací firmy, která vám nainstaluje garnýže a svítidla a připevní zrcadla, botník, police a další předměty, kde je nutné vrtat příklepovou vrtačkou do tvrdého betonu.