V dnešní společnosti ať se to někomu zdá nebo ne panují společenské rozdíly. Jsme rozděleni na bohaté, střední vrstvu a chudé. Sice nejsme rozdělovány na kasty jako je v jiných zemích zvykem, ale rozdíly tady panují. Většina obyvatel spadají do té střední vrstvy. Nepočítám do toho ultra úspěšné podnikatele, lobbisty, a finanční investory. Ti spadají už do těch vyšších vrstev. A o těch vysokých vrstvách se chci bavit. Protože kdo řídí svět? Přeci ti nejvlivnější muže na světě. Mají neomezenou moc a kontrolu nad chodem věcí ve světě. Nejenom nad lidmi, ale i nad chodem téměř celého světa.

bill gates

A čím se ovládají lidé, firmy, obchody a běh světa? Samozřejmě peněz. A kdo jich má nejvíce? Například Bill Gates je to nejbohatší, a tudíž i nejvlivnější muž světa. Je to zakladatel softwarové společnosti Microsoft, která byla u zrodu počítačové a mobilní technologie. A její sláva se drží i do dnešních dnů. Oblíbenost značky Apple je na trhu značná. Lidé si oblíbily jak mobilní telefony, tak určitě i notebooky a tablety. Bill Gates se vyznačuje stylem, kde snoubí eleganci s ležérností. Nosí nejraději obleky, které má vždy doplněné vkusnou kravatou. Jeho doménou a poznávacím znamením zůstávají jeho pletené svetry. Ale pod kterými nechybí vkusná košile s kravatou. Kalhoty buď volí formální s nažehlenými puky nebo jen kvalitní džíny. Další vlivný muž světa, který od založení nejrozšířenější sociální sítě světa Facebooku změnil milionům lidí na světě život. Mohou se prostřednictvím sítě setkávat, komentovat, vkládat svoje fotografie a označovat je.

elegance

Je to fenomén poslední doby. Jeho finanční výnosy se odhadují okolo několika miliard. A v roce 2010 byl vyhlášen americkým časopisem Osobností roku. Co se týče stylu ani Mark Zuckerberg není v tomto ohledu nijak moc náročný. Hodně si potrpí na jednoduchost. Opravdu co se týče oblékání tvrdí o sobě, že mu stačí pár triček ve skříni. Že nosí pořád stejné oblečení stále dokola. Takže nejlépe se cítí v šedé barvě. Takže mu stačí dát dvacet stejných šedých triček do poličky a je prý spokojený. Je to zajímavý životní styl, když uvážíme, že pro něj není problém pořídit si doslova cokoliv. Další nejvlivnější muž je i režisér Steven Spielberg, který si potrpí na vkusnou klasiku. Doplněnou vždy krásným formálním motýlkem.