Na den matek, dne 22. března 2020, se v Queen`s Parku ve městě Bolton ve Velké Británii odehrála tragédie, která zasáhla všechny místní obyvatelé. A nejen ty. Tento případ se rychle rozšířil i za hranice Spojeného království a všechny zanechal v hlubokém smutku a úžasu.

koloběžky

Sedmiletá Emily byla ve výše zmíněném parku se svým otcem a užívali si krásného dne. Později za nimi měla přijít Emily matka a připojit se k nim. Emily si krátila čas tak, že se projížděla v parku na koloběžce, zatím co jí její otec zpovzdálí pozoroval. Po nějaké době Emily uviděla v dálce ženu, v které poznala svoji maminku. Samozřejmě neváhala, a rozjela se na koloběžce za ní. Její cesta vedla kolem lavičky, na které seděla cizí žena. V těchto místech začala Emily vesele volat na svou matku, aby upoutala její pozornost.

Poté se odehrály otřesné scény, přímo před očima obou rodičů malé dívky. Eltiona Skana, která seděla do té doby klidně na lavičce, vstala, stáhla Emily z koloběžky, vytáhla nůž a dívence podřízla bez váhání hrdlo. Poté utíkala pryč s křikem, že se jí Emily pokusila zabít. I když okamžitě byla přivolána pomoc a všichni se snažili Emily zachránit, zranění byla až příliš vážná a Emily později téhož dne zemřela.

park

Eltiona Skana byla téměř i hned zadržena policí. Ukázalo se, že trpí těžkou schizofrenií. Opravdu tedy zřejmě trpěla představou, že ji Emily chce zabít. Při dopadení se již chovala poměrně klidně a s policií posléze spolupracovala.

V lednu příštího roku byla odsouzena k trestu doživotí s minimálním trestem v délce deseti let a osmi měsíců. To znamená, že o propuštění si může zažádat až v roce 2031. Svůj trest si nyní odpykává v nejpřísněji střeženém psychiatrickém zařízení, vzhledem ke své diagnóze. Sice dostala výjimečný trest, ale Emily, která toho dne zemřela naprosto zbytečně, to život nevrátí.