Děti v jednom věku dojdou do takové fáze, kdy si k sobě chtějí pozvat své kamarády a kamarádky ze školy či ze školky, záleží, kdy do takové fáze přijde vaše dítě. Mají tendenci se se vším, co mají doma podělit s kamarády. Tak je nechejte, udělá jim to radost. Pokud třeba nemáte uklizeno a dítě už je starší, tak se domluvte, že si uklidí a až pak někoho pozve. To je kompromis. Také třeba jen pod podmínkou, že kamarádovi či kamarádce nachystá jídlo sám a podobně, pokud nemáte čas nic chystat. Takto se domluvte a udělejte kompromis. Děti i chtějí pozvat svoje kamarády na oslavu, kde jim chtějí všechno ukázat, dobře se najíst a celkově si to užít.

kouzelník

Ostatně my také pořádáme různé akce, takže je to normální, že to chtějí. A my jim to musíme umožnit, protože jsou to jejich kamarádi a oni si s nimi mohou být kdykoliv chtějí. Ovšem je něco jiného, když doma budete mít zrovna jinou návštěvu nebo něco budete řešit. To je jasné. Ale zbytečně to svým dětem nezakazujte, jsou to jejich kamarádi a nechcete přeci, aby o ně přišli.

karty

Pokud se rozhodnete, že budete připravovat oslavu narozenin http://www.cvcmesice.cz/oslavy-narozenin/ vašeho dítěte a chcete pozvat jeho kamarády, musíte také přemýšlet nad plno dalšími věcmi. Nic není jen tak jednoduché a je třeba zajistit v první řadě něco na jídlo. Klasika je objednání si pizzy, kdy každému dítěti objednáte pizzu nebo třeba jednu do dvojice, pokud víte, že to nesní. Další samozřejmě jednohubky, chlebíčky a nějaké pochutiny jako brambůrky a něco sladkého, to je úplný základ. Další věc je dort, ten nesmí na žádné oslavě chybět. To je jedna, ta hlavní část večera. A samozřejmě pití. Pak je další část, a to je zábava. Dětem pusťte třeba nějaký film, nějakou pohádku. Vymyslete různé hry, nějakou hudbu a podobně, nebo si někoho najměte k sobě domů. Třeba kouzelníka, kterého děti tak milují. Zadáte například kouzelník Praha a vybíráte, jakého si najmete k sobě domů.