Mobilní telefon už má asi skoro každý člověk, protože opravdu neznám žádného člověka, který by nevlastnil mobilní telefon. A tím mám na mysli třeba děti od dvanácti let. A chápu, že někteří rodiče nechtějí dát dětem mobilní telefon ani v patnácti letech. Já to na jednu stranu sice chápu, třeba z finančních důvodů, že rodiče nemají na mobil pro dítě peníze. Ale co se to nechápu, že kvůli tomu, že jejich dítě chce telefon, ale rodiče jim ho nechtějí pořídit. Proboha proč? Vždyť dnešní době mají mobily pětileté děti. Například můj syn už má mobilní telefon od svých čtyř let. A nedělám to kvůli tomu čas, že se s tím jenom zabaví a já mám klid. To vůbec ne. Já to jenom chci, protože mobilní telefon už je úplná klasika, že ho má každý. Tak jsem samozřejmě chtěla, abys už na tom taky uměl, a aby potom nebyl třeba mezi vrstevníky pozadu.

Populární jsou chytré mobily.

A v okolí jsou děti, kteří jsou jeho vrstevníci a mají mobilní telefony. Takže opravdu nechápu rodiče, kteří třeba svým osmiletým dětem nechtějí pořídit mobilní telefon. Vždyť co je na tom špatného? Vždyť je úplně jedno, jestli si děti hrají s autodráhou nebo s nějakém robotem anebo hru na mobilu. A co je na tom tak divného? Proč je mobil stále zatracován?

Bez mobilu se neobejdu.

Podle mého názoru byl právě úplně skvělý. Pokud třeba dítěti dáte do mobilu nějakou lokaci, takže aspoň víte, kde se vaše dítě nachází. Takhle to mám já. A takto když je syn někde venku a má u sebe zrovna mobilní telefon, tak alespoň vím, kde se syn nachází. Myslím, že je prima, když má dítě mobilní telefon. Jako rodič to právě vůbec nezatracuji.  A dítěti bych ho spíše pořídila. A vůbec mi nevadí, že tam hraje hry. Navíc stejně se děti učí zacházet s počítačem velmi brzy, tak proč by dítě nemohlo mít mobil. Vždyť dítě žije s mobilem, vyrůstá s ním a je pro něj úplně normální a klasický, stejně tak, jako pro nás auto. Tak prč ho zakazovat, že ano.