I v současné době stále existují dva základní typy mobilních telefonů: klasické tlačítkové a ty s dotykovým displejem. Tyto téměř vytlačily onen starší typ, avšak ten se přesto stále drží. Je to proto, že i on má své výhody, které mnozí lidé dokážou ocenit. Tou první je samozřejmě fakt, že poškrábání či jiné poškození displeje není takovou tragédií. Samozřejmě je dobré jej co nejdříve opravit, avšak obvykle to neznamená, že některé funkce nebudou fungovat, jako v případě dotykového telefonu.

 

volání pomocí mobilu

 

Díky tomu se hodí pro lidi, kteří nejsou zvyklí o svoje věci příliš pečovat, zejména pak děti. Buďme totiž realističtí: ty většinou příliš velký pozor nedávají ani na sebe, a poškrábání telefonu je něco, s čím je nutné u nich počítat.

 

Zejména starší lidé pak ocení jednodušší manipulaci, zejména co se volání týče. Pokud totiž chtějí někomu zavolat, obvykle jim stačí pouze dvakrát stisknout zelené tlačítko. U dotykových telefonů je obvykle potřeba jej nejprve odemknout přejetím po displeji, následně ťuknout na ikonku telefonu a pak si vybrat, jestli chceme Kontakty, Poslední hovory nebo Číselník. A to pro ty, kteří novým technologiím příliš nerozumí, může být až moc složité.

 

tlačítkový mobilní telefon

 

Dále je zde také neopominutelný fakt, že jsou cenově dostupnější. Jsou tedy vhodnější i pro ty, kteří nemají moc peněz. A vzhledem k tomu, že jsou to právě tito lidé, kteří většinou novým technologiím příliš neholdují, je to pro ně v podstatě ideální situace. Samozřejmě je nutné poznamenat, že jsou zde i určité nevýhody. Tou první je podstatně menší displej. To může působit potíže lidem se zhoršeným zrakem. Také psaní či vyhledávání a otvírání aplikací trvá déle, neboť je potřeba více stisknutí tlačítek namísto jednoho ťuknutí. Přesto je jasné, že u určitých skupin obyvatel výhody výrazně převažují nad nevýhodami. Rozhodně tedy dobré je zatracovat jen proto, že se jedná o starší techniku. I ona má totiž stále své místo.