Dovolená slouží od toho, aby si každý člověk co nejvíce odpočinul, protože právě odpočinek je něco, co člověk potřebuje po náročném většinou půl roce práce bez dovolené. Některá zaměstnání mají více možností si vzít dovolenou a využít ji pro svůj prospěch, některé práce to naopak nemají tak jednoduché a dovolených tolik zase člověk nemá. Navíc v některých pracích chodíte do práce i o víkendech, ale jsou to většinou práce, které děláte dvanáct hodin a pak máte tedy tři dny volna, což se vyplatí a člověk má více času, sice ne o víkendech, ale má tři dny volna, kdy si už někam zajet klidně může, ale má to samozřejmě své nevýhody, protože jste samozřejmě po dvanáctihodinové směně vyčerpaní, což není moc fajn a někteří nikam ani nejedou, protože jsou vyčerpaní a den se z práce dospávají. Někteří si ale vezmou ještě dovolenou, a tak mají čtyři dny, což už je trochu lepší a něco se vymyslet dá. Navíc tito lidé mají stejný počet dovolených jako ostatní, takže si mohou volno klidně brát. To ale neznamená, že mají práci lehkou. Žádná práce není lehká a všechny práce mají něco do sebe.

moře

Proto všichni lidé na světě potřebují dovolenou a také lidé hojně na dovolenou jezdí. Jezdí se většinou k moři, protože my v mírném páse nemáme moc teplo, naše léto, které by mělo trvat tři měsíce trvá pouze měsíc a z toho jsou dny naprostého horka a dusna, což se pak změní na dny, kdy je bouřka, což se ani jedno nedá moc užít, proto lidé většinou jezdí tedy k moři, kde je sice horko, ale je tam takové příjemné horko.

pláž

Když člověk jede daleko, vše si musí zabalit, i když tam obchody normálně jsou, ale je to mnohem lepší, když má člověk vše s sebou. Výjimkou není oblečení, které by měl člověk brát takové, které se hodí na pláž, takže ženy například letní maxi šaty, které vypadají vždy dobře. Pak samozřejmě nějaká hygiena, různé léky, ty raději vezměte a plavky! Na ty nesmíte nikdy zapomenout, i když tam byste si plavky klidně koupit mohli, což stejně uděláte a odvezete si je jako suvenýr.