Letní práce na zahradě dají pořádně zabrat, obzvlášť pokud máte zahradu rozlehlejší. Zeleninová zahrada hen z jara potřebuje porýt či okopat. Často již dávno před tím je nutné doma nasadit do menších květináčků rostlinky jako jsou rajčata či paprika, které se musí nechat předpěstovat, aby se rychleji ujaly. Většina zahrádek také vyžaduje pohnojení, aby měla na další rok z čeho žít a aby rostliny měly dostatek živin pro svůj růst. Hnojit je možné pomocí přírodních přípravků jako je například hnůj nebo si vybrat přípravky umělé, které jsou obvykle účinnější, ale za to jsou agresivní pro přírodu okolo a ničí tak ekosystém celkově a dobré vztahy v přírodě mezi jednotlivými živými organismy.

zelenina

Ovocné stromky je dobré na jaře zaštípnout, aby se utvořilo místo, kde může stromek růst. Pokud žijete v blízkosti lesa a Vaše zahrada od něj není příliš dobře oddělena je lepší stromky ohradit pletivem, jelikož v dnešní době, kdy se ani nepytlačí a myslivců není na zbyt, je lesní zvěř poměrně drzá a beze strachu si přijdou až na Vaši zahradu okusovat mladou kůru.

chalupa

Poškození, které stromku způsobí je obvykle nevratné a stromek uhyne nebo se jeho vývoj velmi zpomalí. Říká se, že již poškození velikosti desetikoruny je pro stromek fatální. Stejně tak traviny postupně během jara a léta dorůstají tak, že je pořeba je několikrát za sezónu zkrátit. Důležité je to hlavně pro alergiky, kteří na zahradu, kde je vysoká tráva s ve vzduchu poletuje mnoho alergenů, nemohou málem ani vkročit. Problémem je to také kvůli klíšťatům, obzvlášť pokud žijete ve více promořené oblasti. Sekání vysoké trávy je ovšem náročná práce, na kterou ne každý má sílu či čas. Proto není od věci, objednat si člověka, který tuto práci udělá za Vás. Jistě, bude Vás to stát jisté peníze, ale nijak velké a ušetří Vám to mnoho práce.