Jsou rodiče, kteří se již nemohou dívat na to, jak se jejich dítě trápí na běžném kole. Právě z toho důvodu se mu rozhodnou na Vánoce zakoupit elektrokolo, protože mají pocit, že pro jejich dítě bude něco takového daleko vhodnější. Myslíte si ale, že tím uděláte dítěti službu?

Bohužel právě děti se potýkají poslední dobou s obezitou a to takovou, že se lékaři chytají za hlavu, jak mohl rodič něco takového dopustit.

Myslíte si, že elektrokolo bude dobrou volbou? Mnohem lepší bude kolo běžné a to i když máte pocit, že se vaše dítě s běžným kolem trápí, protože právě takové kolo donutí vaše dítě k pohybu. U elektrokola se sice člověk také bude hýbat, ale rozhodně ne tolik jako u kola běžného.

elektro kolo

Právě pohyb je to, co děti potřebují a mnoho rodičů si to nechce připustit. Neudělejte tu chybu, že vašemu dítěti pořídíte elektrokolo a dopadne to tak, že vaše dítě bude přibírat ještě více a daleko rychleji. Je sice hezké, že dítěti chutná, ale všechno by se mělo řešit s mírou, aby se nestalo, že dětský lékař navrhne odtučňovací tábor, kde by se to dítěti nemuselo úplně líbit. Bohužel se stává, že když už se dítě na takový tábor vydá a něco shodí, ve výsledku zase nabere, protože se po příjezdu domů nebude chtít stravovat tak, jak se muselo stravovat na táboře.

lidé a kola

Jsou věci, nad kterými by se člověk měl zamyslet, aby nemuselo dojít k tomu, že své dítě nějakou dobu neuvidíte, protože bude muset být na odtučňovacím táboře. Zvažte proto, jestli jsou pro vaše dítě vhodné elektro věci, když by bylo mnohem lepší vsadit na něco, co je obyčejné a co vaše dítě donutí k pohybu. Uvidíte, že pohyb vašemu dítěti prospěje. Děti si určitě mohou dopřávat to, co mají rády, ale měly by alespoň někdy sportovat, aby byly schopné se za nějakou dobu ještě hýbat. Nenechejte to dojít do extrému, kdy si sami nebudete s dítětem a jeho váhou vědět rady a budete z toho zoufalí.