Vždycky mě bavilo být v takové společnosti, kde mám hlavně sami vrstevníky. Anebo když jsou alespoň někde starší lidé. S mladšími lidmi jsem si většinou moc nerozuměla a moje maminka mi říkala, že jsem na svůj věk byla vždycky taková více dopředu a víc se dospělejší. Já jsem třeba už ve školce měla pocit, že už bych chtěla chodit do první třídy. Prostě do školy. Nebavilo mě si hrát s dětmi a taky jsem to odmítala. Ne sice schválně, že bych dělala naschvály nebo jsem si myslela o sobě více, tak to vůbec ne. Jenom mě to prostě nebavilo. A nebavilo mě sedět s dětmi na koberci a dokola opakovat stále stejné básničky anebo si zpívat.

Všichni chceme být šťastní.

Nebavilo mě to a já jsem se úplně těšila na to, až skončí školka já budu moci chodit do školy. Ve škole jsem viděla větší potenciál a taky by tam byla určitě lepší společnost než ve školce. A co se týče třeba například hřiště, tak tam se mi ale zase naopak líbilo. Jako dítě jsem chtěla mít v okolí samé děti, což je úplně logické. A byla jsem ráda, když se mnou maminka chodila do takové společnosti, kde byly nejenom dospělé maminky, ale také jejich děti. Byla jsem velmi kontaktní dítě.

Lidé a společnost jsou různé.

Nyní, když už mi je skoro čtyřicet let a mám své odrostlé děti, tak vím, jak je důležité, aby člověk vyrůstal v takové dobré společnosti, jakou si přeje a jakou si zaslouží. Každý člověk si zasloužil takovou společnost, která mu nejvíce vyhovuje a přidávám u nějaká pozitiva do života. Protože je logické, že žádný člověk nechce, aby byl nešťastný. Život se má prožít šťastně a ne tak, že bude člověk jenom přežívat. Opravdu taky záleží na tom, jaké je člověk povahy a v jaké tedy vyrůstá společnosti. Znáte třeba nějaké lidi, kteří neměli štěstí na lepší společnost? Víte, není to jenom o rodinné atmosféře, ale taky jdu o lepší společnost v práci. V práci je to tak velmi důležité.