K tomu, aby se dalo podnikat, je potřeba mít nějakou svoji firmu. A kdo ji chce mít, ten si ji samozřejmě musí nejprve oficiálně založit. Tedy musí splnit všechny úřední náležitosti, jež se k tomuto pojí a jimž se nedá vyhnout, má-li být vše v dokonalém pořádku.

Jenže zakládání jakékoliv firmy obnáší i docela dost byrokracie. A tu činorodí lidé toužící stát se podnikateli nemívají právě v lásce. Nebaví je obíhat různé instituce a papírovat a také na to nejednou nemívají ani čas. Jenže copak se dá úřednímu šimlovi nějak vyhnout a stát se majitelem nějaké společnosti s ručením omezeným jenom tak, rychle a snadno?

podnikatel na lavičce

Když se někdo o tuto problematiku zajímá, může nakonec dospět ke zjištění, že si tu lze skutečně celý proces zakládání firmy maximálně ulehčit. A to tak, že si člověk pořídí už založený podnik, který tu čeká jen na to, až bude převzat novým majitelem.

Ony jsou tu totiž k sehnání už i firmy sro na prodej https://www.companiesandoffices.cz/prodej-spolecnosti/. Tedy máme i odborníky na tuto problematiku, kteří se v to vyznají a kteří prostě předpřipravují firmy, jež si od nich následně může kterýkoliv zájemce koupit. A to rovnou připravené k podnikání, a to třeba i s virtuálním sídlem.

kancelářská místnost

Taková firma může být k mání i za necelých deset tisíc a předností jsou tu i takové záležitosti, jako že mají taková eseróčka osmnáctitisícový základní kapitál a registrovanou a v obchodním rejstříku zapsanou živnost volnou – Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona. Takže stačí už jenom soudní poplatek za zápis změn v obchodním rejstříku hrazený soudu a podnikání se může rovnou rozjet.

A jakou výhodu může mít taková firma? Třeba i tu, že má vlastní historii a nehrozí tu žádná nemilá překvapení, jak by tomu mohlo být u firem převzatých po někom jiném, pochybném. A je tedy jenom na vás, chcete-li rovnou začít podnikat nebo napřed dlouho obíhat úřady.