Domácí plastový bazén na zahradě poslouží zejména v letních dnech a potěší nejen děti, ale i dospělé. Ovšem musíme dbát na bezpečnost. Jak vybrat?

Proč jsou částečně zapuštěné bazény výhodou a v jakých případech je oceníte?

Výběr bazénu na zahradu by měl být promyšlený, je mnoho druhů bazénů, často se řídíme jejich velikostí, vzhledem, protože chceme, aby na naší zahradě bazén vypadal dobře, je vhodné myslet rovněž na údržbu, ale také na bezpečnost. Protože pokud máte doma malé děti nebo zvířata, do bazénu mohou spadnout. Nevíte, jaký bazén zvolit, zda jej nechat zapustit do země nebo pořídit nadzemní, které ale nemá tak dobrý estetický efekt? Částečně zapuštěné bazény mohou být vhodným řešením.

děti jsou v bazénu

Terén už nemusí být problém

Nadzemní bazény se musí vždy pokládat na rovný povrch, pokud volíme celý zapuštěný bazén, i v tomto případě musí být terén rovný. Jenže, co když ten na zahradě nemáte? Není to určitě problém, protože částečně zapuštěné bazény můžete dát i do nerovného terénu, ani svah nebo menší kopeček není žádný problém. To je velkou výhodou, protože si tak usnadníte hodně práce a můžete si dopřát bazén na své zahradě, ať už tam máte jakýkoliv terén. Ušetříte i místo.

bazénová voda

Když jsou doma děti, zvířata i senioři

Částečně zapištěné bazény vypadají velmi dobře na pohled, mohou být kulaté či oválné, takže dle velikosti si můžete vybrat bazén, ve kterém si můžete i slušně zaplavat nebo se v těch menších jen ochladit. Co je další výhodou, je hloubka. Tu můžete také zvolit a vybrat si, jak moc bude e bazén do země zapuštěn. Oproti bazénům, které jsou v zemi zapuštěné celkově, ale získáte další výhodu. Vaše zahrada bude i s bazénem bezpečná, bezpečná pro děti, které do bazénu nebudou moci spadnout, což je dobré i v případě, že vám po zahradě běhají domácí mazlíčci. Senioři a také osoby, které mají problémy s pohybem, zase ocení to, že se do těchto bazénů, které jsou do země zapuštěné jen zčásti, snadno vstupuje.

Bazény jsou pro malé děti vždy lákadlem, jenže do zapuštěných bazénů mohou při svém zkoumání snadno spadnout, což může být problém, rodiče pak děti musí děti neustále mít pod dozorem, v případě, že bazén není krytý. U částečně zapuštěných bazénů tato starost odpadne.