Být rodičem je krásná věc. Narodí se vám dítě a vy cítíte, že už nikdy nechcete myslet na někoho více než na to dítě, protože je to vaše všechno. Zkrátka se vám narodí celý svět, který můžete vzít a přitulit se k němu, starat se o něj a dělat všechno proto, aby bylo o miminko dobře postaráno. Protože pokud se vám narodí dítě, cítíte zvláštní pocit, který jste nikdy necítili. Jde o pocit toho, že se narodil někdo, koho budete navždy milovat, kdo tu pro vás navždy bude alespoň v srdci, narodí se totiž jediný člověk, o kterého budete mít celý život takový zájem a také jediný člověk, na kterém vám bude nejvíce záležet, a to bez přestávky a neustále.

houpačka

Narození dítěte by měla být obrovská oslava, protože jednak vznikl nový život a jednak vznikla nová šance na to, aby z tak krásného a rozkošného něčeho vyrostl dobrý člověk, který bude mít srdce na pravém místě. I když ke svému dítěti cítíte obrovskou lásku a nikdy byste mu nezvládli říct nic špatného a být zlí, tak se ho někdy chcete zbavit alespoň na chvíli.

dřevěná houpačka

Někdy totiž musíme jako lidé myslet také na sebe, to je hodně důležité, protože my se o to dítě staráme a pokud my nebudeme schopni, tak už nikdo a dítě se samo o sebe nepostará. Proto je třeba si dát taky někdy odpočinek, protože se nedejbože může cokoliv stát a dítě z minuty na minutu může zůstat samo. Proto je odpočinek tak moc důležitý. Dítě totiž nemůže být celou náplní vašeho dne, musíte si někdy také oddechnout a myslet na sebe a své zdraví, kolik totiž bylo případů, že někdo dostal infarkt nebo se zhroutil jen kvůli tomu, že toho měl hodně. A nikdo nechce, aby to zašlo takhle daleko, proto na sebe raději myslete. Pokud chcete dítě zabavit, vzpomeňte si na to, co vás bavilo jako dítě. Bylo to něco venku. A byly to dřevěné houpačky pro děti. Ovšem musíte být venku přítomní, pokud se vaše dítě bude houpat, ať se mu něco nestane.