Víte, co je noční můra každého akvaristy? Že mu praskne akvárium, tím vytopí několik bytů pod sebou a bude chytat rybičky na koberci. Noční můra, kterou ale často akvarista zažije v reálu.

Možná vám to přijde směšné, ale nejeden akvarista má doma jen jedno akvárium. Většinou jich má několik, aby měl kde odchovávat rybí potěr, nebo má více druhů rybiček, které by se spolu v akváriu nekamarádily a tak si časem pořídí stojan, v kterém má těch akvárií třeba deset. Ono potom nepraskne samotné akvárium, ale může dojít ke zhroucení stojanu, tím se všechny akvária převrhnou a potopa je na světě.

akvárium

Výjimkou nejsou ani akvaristé, kteří doma mají nádrže na rybičky, které mají objem 300l a více a když si uvědomíte, že voda v akváriu se musí pravidelně vyměňovat, tak i když se běžně mění pětina vody, je to stále docela velký objem vody. Zároveň má každé akvárium filtr, často i vnější, což znamená, že filtr je mimo akvárium a musí být k němu voda vyvedená hadicí, takže takový akvarista musí být částečně i instalatér.

instalatér

Zapojujete doma velké akvárium? Neměli byste si hrát na instalatéra, ale měli byste tuto práci svěřit odborníkovi. Instalatér Jílové Kanalizace-instalateri vám zaručí klidný spánek a nebudete se muset strachovat, že hadice z akvária praskne nebo netěsní a vaše akvárium vyteče na koberec. Instalatéra ale samozřejmě nepotřebujete jen u akvária. Měli byste ho kontaktovat s jakoukoliv potřebou zapojení vodovodních či kanalizačních trubek. Jen tak si zajistíte klidné spaní a zabráníte případným haváriím kvůli netěsnosti spojení trubek či špatně nainstalovanému odtoku z vany či dřezu. Voda se vždy snaží najít si cestu sama. Můžeme ji vést v trubkách, ale pokud se někde objeví sebemenší skulinka, voda jí začne unikat. Kvalitní instalatér provede svou práci bezchybně, aby k žádným skulinkám nedocházelo a voda tak přitekla i odtekla jen tam, kde ji chcete mít.