Jak jistě všichni víte, v momentě kdy si založíte bankovní účet a přijde vám platební karta. Nestačí vám pouze karta k tomu aby jste mohli s účtem normálně pracovat a dokonce ani k tomu aby jste mohli daný účet využívat. Musíte si uvědomit že vždycky se v pozadí celé té věci odehrává spoustu další věcí které byste neměly jen tak přehlížet. Za celou touto věcí vždy stojí daný vydavatel a to ať už jakákoliv banka nebo jakýkoliv jiný finanční institut či zprostředkovatel. Při každém založení nového účtu si tento prostředkovatel s dotyčnou osobou sjedná smlouvu.

100 Kč

V takové smlouvě se většinou objeví nastavení limitu, pin, šestimístný kód a podob. A tyto smlouvy se nezakládají jenom z důvodu aby jste to měly všechno papírově ale také z toho důvodu že v případě že by se daná karta ztratila, aby se mohli dohledat potřebné informace. A hlavně když ztratíte svou kartu a nemáte přístup k účtu, daná banka u které tento účet máte je nucená hradit veškeré vaše neodkladné platby a aby toho nebylo málo, tak v případě vrácení či vytvoření karty nové je banka nucena peníze inkasovat zpět majiteli. Jako další byste si měli rozebrat daný trh a momentálně se bavíme o organizátoru trhu a tím máme na mysli velice známé značky jako například Visa, MasterCard, a podob. A proč se budeme bavit přímo o tomhle ? odpověď je velice lehká, protože tyto trhy mají v náplni moci organizovat a propagovat veškeré denní a veškeré pohyby s touto kartou.

Logo visa

Vezměte si například že si něco objednáte z internetu a zaplatíte předem právě vaší kartou, v tomto případě za celým odesláním platby stojí tzv. zúčtovací banky, tyto banky se starají o tzv. platební styk a to konkrétně o mezibankovní. Takže když si odpovíme na otázku Co se děje v pozadí https://www.ferovahypoteka.cz/co-se-deje-v-pozadi/. Dozvíme se že ne vždy za vším stojí banka a že vlastně celý tento systém funguje jenom díky již zmíněným organizačním trhům, zúčtovacím bankám a podobně. Takže když si to shrneme tak jenom díky výše vyjmenovaným organizacím běží a funguje vše tak jak má. A jaké z toho plyne ponaučení ? když si založíte nový účet myslete i na věci okolo a chraňte si své okolí.