Čeho se v autoškole obáváte nejvíc, praktických jízd, technické části výuky anebo testů z dopravních předpisů? V odpovědích na tuto otázku se mohou mnozí lidé velmi odlišovat a nelze jednoznačně říci, co je těžší, a co lehčí. Pouze bychom vám rádi připomněli, že jsme vstoupili do třetí dekády nového tisíciletí, a ta se odlišuje od let předchozích zejména obrovským vzrůstem počtu automobilů v silničním provozu.

YouTube kanál

Kdybyste oslovili nějakého pamětníka, co pamatuje ještě padesátá či šedesátá léta, třebaže jen jako děcko školou povinné, možná se vám rozpovídá, jaké tehdy vládlo na silnicích velmi odlišné klima, a že pozorovat na silnici projíždějící automobily bylo docela zábavné. Provoz byl natolik řídký, že i silnice první třídy spíše připomínaly dnešní silnice třetích tříd, mezi malými obcemi na venkově.

Toto „suché“ konstatování faktu by vám však mělo poskytnout jasnou odpověď na to, proč se nároky na řidičské schopnosti adeptů autoškoly výrazně zvýšily. Musíte být totiž velmi bdělí a ostražití a zároveň co nejlépe ovládat svůj vůz tak, abyste ve zlomku sekundy řešili dopravní situaci před vámi. Na co měli lidé dříve třeba půl minuty času, vy na to budete mít jen tři sekundy.

cvičiště v autoškole

Proto je zásadní zvolit si autoškolu, která vás na takové situace připraví. Budete mít k dispozici vůz sice modernější, ve srovnání s auty z šedesátých let, ale instruktor by vás měl vtáhnout i do těch obtížnějších tras, měl by vás naučit dobře parkovat a couvat, umět se rozjíždět do kopce, rychle se rozhodovat na křižovatkách, zařazovat se do jízdních pruhů na dálnici i ve městě před semafory a křižovatkami, zkrátka navodit vám pocit, že vy a váš vůz si dokonale rozumíte.

Jak ale poznat dobrou autoškolu? Mohou vám k tomu posloužit i sociální sítě, například Facebook a YouTube, kde jsou k dispozici recenze některých autoškol, a kde si také můžete stáhnout videa, s nimiž se snáze připravíte na závěrečné zkoušky. Může se vám k tomu báječně hodit video downloader, který vám umožní stáhnout si video zdarma, aniž byste museli mít u YouTube placený prémiový účet.