Jistě znáte spoustu lidí ve svém okolí, kteří jsou každý jiného ražení. Když má volno soused na pravé straně, je jasné že balí krosnu a jde na nějakou horskou túru, nebo sportovat všeobecně. A to tak, že z něj bude stříkat pot na všechny strany. Kdežto když má volno soused z levé strany, zamkne se doma a čert ví co tam dělá. Nu, třeba sleduje televizi, nebo si přehrává šachové partie, prostě, dělá to, co ho baví. Nebo je také možné, že nedělá vůbec nic, jen odpočívá a že ho to baví také.  

turista

Zábava je totiž pro každého poněkud jiný výraz. Ten, kdo se rád toulá po horách a dolinách našich luhů a hájů je jistě spokojen, když mohl ujít svých sto kilometrům, stejně jako soused, který viděl svých deset oblíbených hororů, nebo novinek všeobecně. Filmových. Oba sousedé se cítí odpočatí a jsou připraveni kráčet dále životem a těšit se na další dovolenou, nebo kratší volno.  

šachové figury

Spousta lidí volí takový ten zlatý střed. Tak třeba si zajedou na chatu, nebo hotel a tam teprve, v menší míře provozují, co je baví. Čtou si knihy, konají procházky, obdivují přírodu. I tak se dá trávit víkend, pokud na to máte, protože to, co si nyní počítají hotely ale i soukromníci za jedno přespání je hrůza. Jen přes prázdniny si musí vydělat na dvacatery fungl nové peřiny či povlečení, ale vám je účtují jako nové, a ještě se chovají tak, že máte pocit, že je po vašem odjezdu vyhodí. Přitom je pouze vyperou. Dohromady všechny a za stovku zhruba. Ale s tím nikdo nic neudělá, je to o lidské nenažranosti no. Zvláště u těch ubytovatelů, kteří evidentně státu z tohoto zisku neodvedou ani korunu. Nu a jak trávíte své volno vy sami? Také někam chodíte sportovat, nebo jen tak sedíte a hledíte třeba do knihy nebo na monitor počítače? Ono je to vlastně jedno. Hlavně když vás to baví a odpočinete si u toho. To je hlavní účel a ten by měl být splněn.