Před příchodem miminka je potřeba myslet na všechno
Příchod miminka na svět je sice krásná věc, ale také velmi náročná pro nastávající rodiče. Zejména budoucí maminky čeká spousta práce okolo miminka a také se musí vyrovnat se změnami na jejich těle i psychice. Každá maminka by měla kojit, protože kojení je nejpřirozenější a nejzdravější způsob jak nakrmit miminko. Bohužel ne každá žena kojit může, a na vině je často personál v porodnicích, který mamince dostatečně nepomůže k tomu, aby se rozkojila.

kojení miminka

Již dlouho existuje celá řada produktů, které pomáhají rozjet laktaci. Jedním z nich je čaj pro kojící matky. Existují bylinky, které se používají k podpoře laktace již celá staletí, a k podpoře kojení se používají dodnes, protože nic lepšího než bylinky na spoustu potíží neexistuje. Pokud jste těhotná a čeká vás kojení, nepodceňte přípravu, a začněte pít kojící čaje ještě před narozením vašeho miminka.

dítě u kojení

Čaje obsahují spoustu bylinek na podporu kojení, případně mohou být i jednodruhové. Stačí si je připravovat podle návodu, a velmi vám to pomůže začít kojit. Tyto čaje by se měly začít pít ještě v těhotenství, protože mléko se tvoří již během těhotenství, a ne až po porodu. Tělo tak připravíte na to, že bude kojit miminko, proto přípravu nepodceňujte a snažte se ještě před porodem tělo přesvědčit, aby se mu chtělo kojit. Kojení totiž není samozřejmost, i když si to myslí nejedna budoucí maminka. Ke kojení se tělo musí připravit nejen správnými doplňky stravy, které podporují tvorbu mléka, ale i nacvičením správné techniky kojení. Udělala jste vše co bylo ve vašich silách, a kojení stále nejde? Pokud jste vy i miminko v pořádku, běžte co nejdříve domů, a pozvěte si laktační poradkyni. Byla by škoda nekojit jen proto, že se vám personál v nemocnici dostatečně nevěnoval. Laktační poradkyně a správný čaj dokážou divy.