Výbavička pro miminko by měla obsahovat všechno, co by mohlo potřebovat. Většinou je základem každé výbavičky kočárek, bez kterého si většina rodičů neumí představit život. Kočárky usnadní pohyb s miminkem, rodiče mají volné ruce a nenosí miminko na sobě, což může být pro řadu lidí problém. Proto volí raději kočárek, kam dítě vloží a dítě i rodiče mají komfort pro procházky i vyřizování důležitých věcí. V prvních měsících života musí mít miminko hlubokou korbu, kam se pohodlně uloží a je chrání před počasím – větrem, deštěm, mrazem i ostrým sluncem.

žena s kočárkem

Hledáte první kočárek?
Na trhu je obrovské množství kočárků, ze kterých můžete vybrat svého favorita. Všechny se lidí designem a cenou, funkcemi příliš ne – co lze čekat od kočárku než to, že povozí miminko? Jsou ale věci, na které byste se při výběru kočárku měli zaměřit.

Rozhodně zvažte výšku kočárku, aby se vám dobře ovládal – proto je vždy lepší, aby si kočárek vyzkoušeli oba rodiče. Kočárek by měl mít výškově nastavitelné madlo. Korbička by měla být prostorná, a tomu by měli věnovat pozornost zejména rodiče dětí narozených v zimních měsících – aby se dítě vešlo do kočárku i se zimním fusakem. Pro někoho je důležitý design, takže někteří rodiče vybírají podle vzhledu, a na tom není nic špatného – jen by design neměl zastínit vlastnosti, které ocení miminko. Upřímně design je miminku úplně jedno. Kočárek by se měl snadno skládat a rozkládat, a někdo vyžaduje trojkombinaci či dvojkombinaci.

tmavý kočárek

LONEX XTE je jedním z nejlepších kočárků, které je možná koupit. Výrobce splňuje všechny požadavky na kvalitu a bezpečí, takže o své miminko se rozhodně bát nemusíte. Máme ho k dispozici v moderní šedé a černé se zlatými detaily a v dalších kombinacích. Právem patří mezi jedny z nejoblíbenějších kočárků v této cenové kategorii, protože jej můžete koupit v kombinaci se sportovní nástavbou za méně než 13 tisíc korun.