Pokud se bavíme o obalech, nebavíme se často jenom o několika různých typech materiálu a vzhledu. Dnes už je totiž obalových materiálů k dispozici habaděj, a každý, kdo potřebuje něco balit, aby to mohl skladovat nebo přepravovat, si může vážně vybírat.

Ať už potřebujeme jakýkoliv obal na cokoliv, dnes už ho bez problémů seženeme. To není jako kdysi, kdy jsme nejednou jedli z docela obyčejného kusu balicího papíru a v samoobsluhách byly sáčky třeba i vzácností. Dnes už je spíše opak pravdou. Spíše nám dělá množství různých obalů starosti, a to zejména v případě těch neekologických. A tak se stále častěji klade důraz na to, aby byly používané http://www.mikropost.cz/www/index.php%3Fstrana%3D3 obaly co nejekologičtější, aby byly recyklovatelné, opakovaně použitelné nebo aspoň rychle rozložitelné. A když takové nejsou, snažíme se jejich množství omezit a nejlépe s nimi skoncovat.

plastové přepravky

A jaké obaly volí ti, jimž je nejen ekonomika, ale i ekologie, bezpečnost a pohodlí nade vše? Pokud tito hodlají přepravovat potravinářské výrobky nebo něco z farmaceutického oboru, případně nějaké běžné chemikálie a kosmetiku, volí často IBC kontejnery, které jsou pro tyto účely po všech stránkách ideální.

Vezměte si třeba takový IBC kontejner 1000l nebo něco obdobného. Co takovýto obal představuje? Jedná se vlastně o mimořádně ekologický a hygienický obal, který se snadno skladuje, čistí i přepravuje, a vzhledem k tomu, že jde o obal rozkládatelný, není problém ho po použití díky složení zmenšit natolik, že až do dalšího složení a využití nezabírá příliš místa.

plastové lahve

Ovšem to není vše, čím jsou podobné kontejnery dokonalé. Předností je tu i pevnost materiálu, ze kterého jsou takové kontejnery vyrobené, i možnost výměny jednotlivých dílů za nové a tím prodlužování životnosti takových obalů. A jak se jenom tyto kontejnery snadno skladují, jak se s nimi díky ergonomickým držadlům lehce manipuluje! To se nedá popsat, to se musí zažít.