Když si lidé pořizují dřevěné mobilní domy https://www.lavarohouse.cz/, většinou je zajímá kromě ceny i vnitřní vybavení, samotná konstrukce objektu, zateplení, způsob vytápění, nároky na údržbu a životnost, zkrátka všechny ta praktické informace, abychom tzv. „nekupovali králíky v pytli“. To je pochopitelně naprosto logické a samozřejmé, ale měli bychom rovněž započítat dva další podstatné faktory, které rozhodují o tomto způsobu bydlení ve vlastním:

dřez v kuchyni

Náklady na bydlení – každý, kdo splácí hypotéku na byt či rodinný dům, musí do svých nákladů započítat i vytápění, elektřinu, plyn, vodné a stočné a náklady na domovní fond oprav (pro bytové domy). S mobilními dřevostavbami je to jiné, resp. může to být jiné, máte tu totiž tolik možností, jak ušetřit: Solární panely na ohřev vody, fotovoltaické články pro výrobu elektřiny, vlastní vrtaná studna, vaření na čistém propanu (nikoli na zemním plynu), vlastní septik, krbová kamna na topení dřevem a mnohem menší položka na údržbu dřevostavby. Když si na papír rozepíšete všechna „má dáti – dal“, pak si snadno spočítáte, co je výhodnější, zda platit hypotéku desítky let a k tomu ještě vysoké platby za energie, anebo jít cestou mobilních celoročně obyvatelných domů.

luční květy

Pozemek typu zahrady – od dubna do října budete většinu času trávit na zahradě (tedy kromě svého zaměstnání). Pobyt na svém vlastním pozemku je něco úplně jiného, nežli se posadit na balkoně v panelákovém bytě, anebo na sídlišti vyjít do parku, který vám nepatří, a nemůžete si tu dělat, co se vám zlíbí. Na vlastní zahradě můžete mít pergolu s posezením, můžete tu pěstovat ovoce a zeleninu, mít okrasné rostliny a keře. Budete tu žít ve větším souladu s přírodou, ve větší harmonii. V neposlední řadě je velmi důležité, abychom ve svém životě eliminovali nadměrný hluk, ten má totiž neblahý vliv na naše emoce a psychiku a také na imunitní systém. Lidé, kteří žijí na venkově, tráví v přírodě více času a nejsou tolik vystaveni hluku, jako lidé ve městech, jsou také zdravější a odolnější vůči různým chorobám, tedy např. i vůči Covid-19.